05.06. godz. 12.00 - Sala „Sztukaterii” – Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta.

14.06. godz. 17.00 - Sala „Kino, Scena, Kultura” - Uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2022/2023.

15.06. godz. 18.00 - Wyjazd do teatru „Nowego” w Zabrzu, dla uczestników projektu teatralnego.

20.06. godz. 10.00 - Kolejna wyprawa rowerowa. Szczegóły – P. Ryszard Rzepa.

22.06. godz. 09.00 - Projekt międzygminny: „Senior na turystycznym Szlaku”.

27.06. godz. 08.00 - Wyjazd Liderów Sekcji zainteresowań do Ustronia - w dowód wdzięczności za całoroczną pracę.

29.06. godz. 18.00 - Sala Miejskiej Biblioteki – kolejne spotkanie literackie.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn obiektywnych zmuszeni jesteśmy odwołać piątkową (28.05.) z cyklu ‘Odkryj innym swój talent”.

Postaramy się ją zorganizować w miesiącu wrześniu , z jeszcze większym zaangażowaniem.

Przepraszamy i zapraszamy we wrześniu !

Nie przegap okazji na weekendowy wyjazd do Londynu w dniach 17-18 czerwca! W programie m.in. zwiedzanie Borough Market, Katedry św. Pawła, Camden Town, Sky Garden, Buckingham Palace, London Bridge, Big Ben i Muzeum Historii Naturalnej.

W cenie 1100 zł przelot, ubezpieczenie, opieka pilota, nocleg w hotelu z pysznym śniadaniem oraz wiele atrakcji.

Rezerwuj już teraz i odkryj piękno stolicy Wielkiej Brytanii!

 

Zajęcia na basenie wyjątkowo w dn 29 maja rozpoczną się o godz. 8.00 z uwagi na organizowany Piknik Międzypokoleniowy.

Piknik odbędzie się na terenie Zacisza Leśnego w Knurowie godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Matki. O dobry humor wszystkich mam i mnóstwo szlagierowej muzyki zadbają znani Wykonawcy z wielu Stacji Telewizyjnych, oraz rozgłośni Radiowych na Śląsku i nie tylko.

Wystąpią: Kola i Jula, Mateusz Troll i Przyjaciele, zespół MarsaAlam, Metrum Reni & Marco, Piotr Jurkiewicz a całość w szlagierowym rytmie poprowadzi Andrzej Miś

Zapraszamy 26  Maja o godzinie 18:00 do Centrum Kultury w Knurowie przy ulicy Górniczej 1.

Bilety w promocyjnej cenie 55 złotych do nabycia w kasie Ck

Zaproszenie do udziału w projekcie „ Senior na turystycznym szlaku”

Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców Knurowa, Pilchowic, Gierałtowic, Sośnicowic do udziału w projekcie „Senior na turystycznym szlaku” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023.

Uczestnikami projektu są seniorzy60 + mieszkańcy w/w gmin Powiatu Gliwickiego. Termin realizacji zadania „Senior na turystycznym szlaku” od kwietnia do października 2023r. z zachowaniem przerwy wakacyjnej lipiec- sierpień. Zadanie obejmuje następujące działania:

1. Promocja zadania.

2. Nabór uczestników do projektu.

3. Wspólny marsz Nordic Walking zgodnie z wybrana trasą marszu do Stanicy. Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Stanica-rudy- Stanica. Zwiedzanie Zespołu Klasztorno- Pałacowego w Rudach Przejazd autobusem w drodze powrotnej do miejsc zbiórek. Termin realizacji 22 czerwiec 2023r.

4. Spotkanie integracyjne podsumowujące projekt w parku Damrota w Pilchowicach. Wspólna biesiada uczestników projektu planowany termin 20 wrzesień 2023r.

Liczba uczestników - 100 osób po 25 z każdego środowiska.

Zapisy do projektu „Senior na turystycznym szlaku”:

- w biurze KUTW w godzinach dyżurów tj w środy 16.00-18.00 -czwartek 10.00 - 12.00,

- po wykładach majowym i czerwcowym w Kino Scena Kultury w Knurowie

- w sekretariacie GOK Gierałtowice,

- w Stowarzyszeniu „Pilchowiczanie Pilchowiczanom” u P. Anny Surdel

- w Polskim Związku Emerytów i Rencistów koło Pilchowice P. Teresa Więcław,

- Urząd Gminy Sośnicowice.

Prosimy również o pomoc w naborze zaprzyjaźnione z nami ośrodki kultury , biblioteki oraz stowarzyszenia działające na terenie gminy Gierałtowice, Sośnicowice, Pilchowice.

Chcesz aktywnie spędzać czas Dołącz do nas już dziś Zapraszamy.

 

Zapraszamy do teatru w Krakowie na sztukę” Krakowska lekkość bytu”  reż. Łukasz Czuj - Scena Pod Ratuszem.

Termin: 2023-06-06 /wtorek/ godz. 19:00 , koszt wynosi 85zł/osobę za bilet wraz z dojazdem i ubezpieczeniem . Zapisy przyjmuje i informacji udziela kol. Ewa Szypuła do dn 20.05 2023.

W rytm granej na żywo energetycznej muzyki, usłyszymy 23 songi pełne humoru, czarnej groteski, zaprawione odrobiną melancholii i nasączone duchem niepokornego rocka, w których wspomnienia dawnych czasów, mieszają się z ironicznym obrazem współczesnego miasta Na scenie występują między innymi Roksana Lewak, Katarzyna Tlałka, Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Ryszard Starosta, Jan Nosal.

Zapraszamy

W najbliższej edycji imprez z w/w cyklu – w piątek, 28 kwietnia , o godz. 19.00, w Sali „Sztukaterii”, przy ul. Kosmonautów, - w roli gospodarza, wystąpi malarz intuicyjny Pan Józef Hetman, emeryt KWK Szczygłowice. Bohater wieczoru jest prezesem malarzy intuicyjnych ‘Barwy Śląska” i współzałożycielem Fundacji „Kolekcja Gerarda, Stanisława Trefonia” w Rudzie Śl.

Oprócz słów Gospodarza i Jego obrazów, przybyłą publiczność ubawi świetny knurowski duet muzyczny - Joanna Świdrak i Adam Szaruga.

Uwaga Członkowie KUTW Zarząd KUTW na podstawie § 4 ust.5 Regulaminu Działalności Stowarzyszenia z dn. 25.05.2022 zawiadamia , że w dn.10.05.2023r. /środa/ o godz17.00 w Sali Kino Scena Kultury w Knurowie odbędzie się Walne Zebrania Członków

PPORZĄDEK OBRAD WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW /WZC/ KUTW w dn. 10 .05 2023

1. Otwarcie obrad

2. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza WZC

3. Wybór, Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej i Komisji Uchwał i Wniosków

4. Odczytanie protokołu Komisji Mandatowo- Skrutacyjnej o ważności WZC

5. Odczytanie przez Przewodniczącego Porządku obrad

6. Zatwierdzenie porządku obrad

7. Zatwierdzenie Regulaminu WZC z dn 10.05.2023

8. Przedstawienie sprawozdanie finansowego za rok 2022

9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2022. Propozycja udzielenia pełnomocnictwa do zaciągania zobowiązań przekraczających wartość 10000.00zł.

10. Podjęcie uchwały o udzielenie pełnomocnictwie do zaciągania zobowiązań przekraczających wartość 10000.00zł.

11. Propozycja zmiany do Regulaminu Działalności Stowarzyszenia z dn. 25.05.2022 w §5 ust 1.

12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany do Regulaminu Działalności Stowarzyszenia z dn. 25.05.2022 w §5 ust.1

13. Przedstawienie protokołu przez Komisję Uchwał i Wniosków

14. Wolne wnioski

15. Zakończenie obrad

Serdecznie zaprasza Zarząd KUTW

To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu lub domu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie. Umożliwia on uzyskanie dofinansowania do zmiany mieszkania lub usunięcia barier architektonicznych.

Adresowany jest on do naszych młodszych seniorów, do 65 roku życia, którzy posiadają orzeczenie o znacznej niepełnosprawności. Szczegóły w naszej siedzibie, przy ul. Wilsona 10 (I- piętro), w godzinach dyżurów.

Pragnę ponadto poinformować, że Oddział Rejonowy PCK w Knurowie przystępuje do świadczenia bezpłatnej rehabilitacji ambulatoryjnej i domowej dla osób, ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące kryteriów jakie musi spełnić chory i warunków świadczeń, - można uzyskać telefonicznie – nr 32-2352211, lub w siedzibie PCK przy ul. Wilsona 10 (parter).

Wszystkim pasjonatom spraw ogrodniczych proponujemy regularne spotkania , na których będzie można się podzielić swoją wiedzą na tematy związane z tematami botanicznymi i wszystkimi innymi związanymi z pracą ogrodniczą.

Spotkania te zamierzamy połączyć z giełdą wymiany niepotrzebnych kwiatów, sadzonek, krzewów , drzewek, itp. Wszystko to po to, aby nasze ogrody były jeszcze piękniejsze a wiedza ogrodnicza bogatsza.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbędzie się w środę – 19 kwietnia, o godz. 16.00, w siedzibie Knurowskiego UTW przy ul. Wilsona 10 ( I-piętro)

Serdecznie zapraszamy

Serdecznie zapraszam Zarząd KUTW, Radę Programową na spotkanie w dniu 17.04.2023r, które odbędzie się w klubie Lokatorek w Knurowie o godz.15.00.

Przewodnicząca Rady Programowej Ewa Jurczyga

Sekcja turystyczna pragnie ogłosić dwie imprezy w m-cu kwietniu br:

17 kwietnia - godz. 17.00 - w Restauracji 777 - prelekcja z przeźroczami Pana Łukasza Kornatki pt. "Skandynawska przygoda"

18 kwietnia - godz. 7.00 - wyjazd z parkingu MBCz - wycieczka krajoznawcza pod hasłem : "Ziemia Opolska - tu odnowisz ciało i duszę". Program wycieczki w załączniku.

 

Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców Knurowa, Pilchowic, Gierałtowic, Sośnicowic i Pyskowic do udziału w projekcie „ Teatr senioralny jako forma rozrywki i terapii” współfinansowanego ze środków Powiatu Gliwickiego.

Uczestnikami projektu są seniorzy60 + mieszkańcy w/w gmin Powiatu Gliwickiego. Termin realizacji zadania „Teatr senioralny jako forma rozrywki i terapii ” od kwietnia do października z zachowaniem przerwy wakacyjnej lipiec- sierpień.

Zadanie obejmuje następujące działania:

1. Promocja zadania.

2. Nabór uczestników do projektu.

3. Zajęcia edukacyjne, które odbywać się będą w 3 grupach środowiskowych.

I grupa to mieszkańcy Knurowa i Gierałtowic, II grupa to mieszkańcy Pilchowic i Sośnicowic, III grupa to mieszkańcy Pyskowic.

Plan zajęć edukacyjnych obejmuje:

- zajęcia teoretyczne prowadzone przez trenera – aktora

- zajęcia praktyczne prowadzone przez trenera w połączeniu z grupą teatralną „Antrakt”

4. Udział uczestników zadania w otwartej próbie przed spektaklem w Teatrze Nowym w Zabrzu.

5. Spotkanie podsumowujące projekt. Liczba uczestników - 100 osób po 20 z każdego środowiska.

Zapisy do projektu „Teatr senioralny jako forma rozrywki i terapii” odbywać się będą telefonicznie: tel. 48 606698005 w dniach od 03.04.2023 – 06.04.2023 i 11.04.2023- 13.04.2023r.

Pierwsze spotkanie dla środowiska Knurowa i Gierałtowic odbędzie się 17 kwietnia 2023r. o godz. 9.00 w sali klubu Gama w Knurowie.

Knurowski UTW i Knurowskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl Teatru z Bierunia pt. "Chłop mojej Baby", do Domu Kultury W Szczygłowicach.

Sobota 1 kwietnia godz. 18.00.

Bilety w kasie Centrum Kultury. Dla studentów KUTW po 35 zł.

30.03. godz. 17 ,00 - w Restauracji 777 - odbędzie się prelekcja z przeźroczami Beaty i Pawła Pomykalskich na temat: "Ukryte skarby Włoch"

Zapraszamy

Knurowski UTW, wspólnie z biurem podróży " Bukal-travel" proponuje wyjazdy na następujące wycieczki, charakteryzujące się bogactwem oferty turystycznej - bez ( lub z 1-dniowym) wykorzystania dni roboczych.

Londyn - 25 - 26.03 - Wylot w sobotę o 6.00, powrót w niedzielę o 24.00. Cena w pokoju 2 osob. 950 zł + ok. 400 zł (własne obiady i kolacje, transport miejski).

Edynburg, Glasgow - 12- 14.05 - Cena ok. 1850 zł. Informacje szczegółowe i zapisy ( co najmniej 10 osób) w biurze KUTW, w czasie dyżurów.