Teatr „Antrakt”

Lider grupy: Edward Naporowski

 

Grupa Teatralna „Antrakt” Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała na bazie istniejącej wcześniej grupy literackiej i teatralnej „Utewuś” a decyzja o jej powstaniu zapadła w Brennej na szkoleniu liderów w listopadzie 2021 roku. Pierwszą realizacją nowego zespołu występującego jeszcze pod starym szyldem byli „Kolędnicy z Zagajowa” czyli rekonstrukcja przedstawienia kolędniczego z połowy XX wieku. To przedstawienie Zespół przygotował już w roku 2021 ale z powodu pandemii mógł je pokazać w styczniu 2022 r. tylko na YouTubie. Na żywo spektakl ten został zaprezentowany naszym słuchaczom dwukrotnie dopiero w styczniu tego roku. Na zakończenie roku akademickiego 2021/22 teatr „Antrakt” pokazał „Małego Księcia” w reżyserii pani Aleksandry Żydek -Tomeckiej. Spektakl ten był także prezentowany w Wilczy , Żernicy oraz Bielsku- Białej.

Na inaugurację roku akad. 2022/23 zespół przygotował parafrazę wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Powiedz mi jak mnie kochasz”. Teatr Antrakt pokazał ten spektakl także w Chrzanowie , Paniówkach, Pilchowicach i na Krywałdzie. Na zakończenie roku akademickiego wystawiono komedię pt „Na jarmarku czyli na Torgu” autorstwa Edwarda Naporowskiego i Andrzeja Pacha a na inaugurację roku 2023/24 komedię pt. „Biuro matrymonialne”.
Najnowszą realizacją teatru Antrakt jest prezentacja pt „Piaf – Wróbelek z Paryża” opowiadająca o życiu i karierze artystycznej Edith Piaf ,przygotowana z okazji 60 rocznicy jej śmierci, W tej chwili br. grupa liczy 18 osób.