UTW
Kategoria:

Sekcja siatkówki

Prowadzący: Wojciech Kołodziej

 

Piłka siatkowa, siatkówka – to sport drużynowy. Gra w siatkówkę jest doskonałym sposobem na rozwijanie siły mięśni, wytrzymałości i zwinności. Poprawia dynamikę, refleks, wytrzymałość i skoczność; wzmacnia wydolność tlenową organizmu; uczy sportowej rywalizacji. Pomaga opanować strategiczne myślenie na boisku i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
Regularna aktywność fizyczna, którą dostarcza siatkówka, pomaga utrzymać zdrowy styl życia i poprawia ogólną kondycję.
W zajęciach naszej sekcji uczestniczą amatorze o różnym stopniu umiejętności, w różnym wieku. Nasz cel, to przede wszystkim dobra zabawa i wzajemne kontakty, a nie wyniki sportowe.
Zajęcia odbywają się na hali sportowej MOSiR Knurów, ul. Aleja Lipwowa 12a

 • w każdy wtorek w godzinach 19.30 – 21.00
 • w każdy czwartek w godzinach 19.00 – 21.00

Udział w zajęciach po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.
Serdecznie zapraszmy

UTW
Kategoria:

Sekcja rowerowa

Nasze propozycje

 1. Poznanie ciekawych obiektów w najbliższej okolicy
 2. Zapoznanie się z ich historią
 3. Poznawanie ciekawostek przyrodniczych
 4. Integracja w grupach
 5. Wymiana wspomnień i przygód

Zaprasza do uczestnictwa wszystkich chętnych

prowadzący Ryszard Rzepa

UTW
Kategoria:

 

Grupa czytelnicza

Lider grupy: Maria Szreter

Aktywność grupy czytelniczej to realizacją umowy o współpracy między kutw i centrum kultury w Knurowie.Grupa od września 2022 realizuje projekt "Knurowskie wieczory literackie" wspolpracując z Biblioteką Miejską , większosc członków grupy działa w teatrze "Antrakt" i grupie śpiewaczej "Tamburyn" w ramach Kutw.W różnych projektach prezentujemy poezję i prozę ,organizujemy spotkania poswięcone twórczości ,np w październiku 2023 Wisławy Szymborskiej pt.:Niektórzy lubią poezję".W listopadzie 2023 we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Czerwionka i dr Moniką Glosowitz ,badaczką literatury z Uniwersytetu Sląskiego ,zorganizowaliśmy wieczór sląski- spotkanie z autorkami "Pamiętnikow kobiet z górniczych rodzin". 14grudnia 2023 grupa bierze udział w sympozjum w LO w Knurowie w celu poglębiania współpracy miédzypokoleniowej i upamiętnienia wybitnych działaczy ze Sląska :Józefa Buzka i Wojciecha Korfantego.

UTW
Kategoria:

 

Gimnastyka relaksacyjna - to rodzaj gimnastyki,której nadrzędnym celem jest „czuć się dobrze z samym sobą”.
Zajęcie te mają na celu:

 • poprawę ogólnej kondycji fizycznej a tym samym funkcji ukladu nerwowego,krążenia i oddechowego
 • odprężenie psychiczne
 • wyciszenie organizmu
 • pokonywanie własnych słabości i barier życia codziennego

Ćwiczenia są dopasowane do naszych możliwości ruchowych. Zajecia prowadzi instruktorka NJN Fitness p.Iza.
Serdecznie zapraszamy

UTW
Kategoria:

Teatr „Antrakt”

Lider grupy: Edward Naporowski

 

Grupa Teatralna „Antrakt” Knurowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstała na bazie istniejącej wcześniej grupy literackiej i teatralnej „Utewuś” a decyzja o jej powstaniu zapadła w Brennej na szkoleniu liderów w listopadzie 2021 roku. Pierwszą realizacją nowego zespołu występującego jeszcze pod starym szyldem byli „Kolędnicy z Zagajowa” czyli rekonstrukcja przedstawienia kolędniczego z połowy XX wieku. To przedstawienie Zespół przygotował już w roku 2021 ale z powodu pandemii mógł je pokazać w styczniu 2022 r. tylko na YouTubie. Na żywo spektakl ten został zaprezentowany naszym słuchaczom dwukrotnie dopiero w styczniu tego roku. Na zakończenie roku akademickiego 2021/22 teatr „Antrakt” pokazał „Małego Księcia” w reżyserii pani Aleksandry Żydek -Tomeckiej. Spektakl ten był także prezentowany w Wilczy , Żernicy oraz Bielsku- Białej.

Na inaugurację roku akad. 2022/23 zespół przygotował parafrazę wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Powiedz mi jak mnie kochasz”. Teatr Antrakt pokazał ten spektakl także w Chrzanowie , Paniówkach, Pilchowicach i na Krywałdzie. Na zakończenie roku akademickiego wystawiono komedię pt „Na jarmarku czyli na Torgu” autorstwa Edwarda Naporowskiego i Andrzeja Pacha a na inaugurację roku 2023/24 komedię pt. „Biuro matrymonialne”.
Najnowszą realizacją teatru Antrakt jest prezentacja pt „Piaf – Wróbelek z Paryża” opowiadająca o życiu i karierze artystycznej Edith Piaf ,przygotowana z okazji 60 rocznicy jej śmierci, W tej chwili br. grupa liczy 18 osób.