ukash kart |
Wpisany przez Krystyna   

SERBIA - MACEDONIA – JEZIORO OCHRYDZKIE – 11 DNI

31.07 – 10.08.2018 r.

SREMSKIE KARLOVICE – NISZ – SKOPJE - OCHRYDA – KORCZA – BITOLA – DEMIR KAPIJA – STOBI – MONASTYR RAWANICA - BELGRAD

1 dzień – Wyjazd z Knurowa we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację i Węgry. Przekroczenie granicy węgiersko – serbskiej. Przejazd do Sremskich Karlovic. Wieczorny spacer po SREMSKICH KARLOVICACH - barokowe centrum miasta - Pałac Patriarchy, cerkiew św. Mikołaja, fontanna „Cztery Lwy” oraz Kościół Pokoju - miejsce podpisania Pokoju Karłowickiego w 1699 r. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z miasta. Przejazd do Niszu. Przyjazd do NISZU –  spacer po mieście urodzenia cesarza rzymskiego Konstantyna Wielkiego – twierdza turecka z XVIII w. – z pozostałościami fortyfikacje, meczetu, łaźni tureckiej, Brama Stambulska, Plac króla Milana, Wieża Czaszek. Czas wolny. Przejazd do Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu w Skopje. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie stolicy kraju – SKOPJE – wzgórze z twierdzą Kale, Stara Czarszija – największa na Bałkanach dzielnica kupiecka z meczetem Mustafy Paszy z XV w. i karawanserajem Suli An. Przejście na Nowe Miasto przez kamienny most na Vardarze – plac Makedonija, cerkiew św. Klimenta Ochrydzkiego. Przejazd do Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Jeziorem Ochrydzkim – zwanym „macedońskim morzem” – popularnym bałkańskim kurorcie. Możliwość korzystania z plaż miejskich. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

5 dzień – Śniadanie. Krótkie dopołudniowe zwiedzanie OCHRYDU – miasta wpisanego na listę UNESCO. Starożytne korzenie miasta sięgają czasów panowania rzymskiego, bizantyjskiego, bułgarskiego, serbskiego i osmańskiego. Twierdza cara Samuela, ,średniowieczne cerkwie -  św. Bogurodzicy Perivlepty , cerkiew św. Zofii z XI w. i wizytówka Macedonii – cerkiew św. Jovana Kaneo, pozostałości antycznego teatru. Rejs statkiem po Jeziorze Ochrydzkim. Czas wolny w centrum miasta. Możliwość spędzenia popołudnia na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień –Śniadanie. Wycieczka do BITOLI – drugiego co do ważności miasta Macedonii, starożytnej greckiej Heraklei Lyncestis. Zwiedzanie pozostałości starożytnego miasta z największą na Bałkanach grecką mozaika i amfiteatrem. Spacer po centrum miasta z cerkwią św. Dymitra z największym na Bałkanach drewnianym ikonostasem, pomnikiem Filipa II Macedońskiego, deptakiem Szirok Sokak, licznymi meczetami. Powrót do Ochrydy. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

7 dzień – Wczesne śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do Albanii –  znanego z pięknych górskich krajobrazów, bunkrów wybudowanych za rządów Envera Hodży, starych mercedesów – najlepszych na lokalne drogi oraz z rakiji Skanderbeg. Wizyta w mieście KORCZA – położonym nieopodal macedońskiej granicy u podnóża gór Morava. Spacer po centrum miasta z zabudową XIX w., jeden z najstarszych meczetów w Albanii – Iliaz Bej Mirahori z XV w., imponujaca katedra prawosławna Zmartwychwstania Pańskiego. Czas wolny w centrum miasta na zakupy i albański posiłek. Przejazd do Macedonii. Zwiedzanie klasztoru św. Nauma Ochrydzkiego z IX w. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

8 dzień – Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Jeziorem Ochrydzkim. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczka DAMIR KAPIJA – wizyta w winnicy i degustacja macedońskiego wina. Możliwość zakupu wybornego trunku. Czas wolny na posiłek. Przejazd w kierunku Skopje. Wizyta na stanowisku archeologicznym STOBI – wykopaliska antycznego miasta, niegdyś stolicy rzymskiej prowincji Macedonia Salutaris. Spacer i podziwianie pozostałości wczesnochrześcijańskich bazylik, domów, synagogi oraz antycznego amfiteatru. Przyjazd do hotelu w Skopje, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Całodzienny przejazd do Belgradu. Po drodze postój na zwiedzanie prawosławnego MONASTERU RAVANICA z XIV w. Miejsce pochówku serbskiego bohatera narodowego – księcia Lazara Hrebelianovicia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 Dzień – Śniadanie. Krótkie zwiedzanie BELGRADU – stolicy Serbii – twierdza Kalemegdan – miejsce słynnych bitew – położona malowniczo w widłach Dunaju i Sawy. Stare Miasto ze słynną uliczką Skadarską – odpowiednikiem paryskiego Montmartre. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy serbsko – węgierskiej. Przejazd przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Knurowa w godzinach nocnych.

Cena: 3250 zł/os

Cena obejmuje: transport autokarem (klimatyzacja, barek, WC, video), 10 noclegów w pokojach 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym - 6 noclegów w Ochrydzie, 2 w Skopje, 1 w Belgradzie, 1 w Sremskich Karlovicach, wyżywienie: 10 śniadań i obiadokolacji; opiekę pilota/przewodnika; ubezpieczenie NNW i KL Europa, składka na TFG.

Cena nie obejmuje: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych w Belgradzie i Skopje – razem ok 50 EUR/os

Napoje do obiadokolacji (oprócz wody) płatne we własnym zakresie

Zgłoszenia do 23-go maja 2018 r. przyjmuje Krystyna Janicka-Dubiel te. 602 626 692 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zaliczkę w kwocie 500,00 zł należy wpłacić na spotkaniu turystyki w dniu 23.05.2018 r.

 
free pokerfree poker