ukash kart |

Lublin

PDF Drukuj Email

RENESANS WŚRÓD POLSKICH WZGÓRZ - TERMIN WYCIECZKI 18-20.05.2018 r.

1 Dzień - wyżywienie: obiadokolacja

Wyjazd 18-go maja 2018 r. o godz. 7:00 z przystanku autobusowego przy ul. Kosmonautów

Kazimierz Dolny nad Wisłą. Urocze miasteczko rozłożone malowniczo wśród wzgórz tuż przy rzece Wiśle. Małe, a znane i bardzo lubiane za niepowtarzalny klimat. Odwiedzane przez miłośników architektury za swe piękne kamienice zwane perełką polskiego renesansu. Nadwiślańska promenada, góra z ruinami zamku Kazimierza Wielkiego, wyżej jeszcze XIII-wieczna baszta, Góra Trzech Krzyży, Rynek: Kościół Farny, kamieniczki Przybyłów, kamienica Celejowska, Wzgórze Klasztorne, Wąwóz Małachowskiego, rejs statkiem po Wiśle.

Puławy. Spacer po pięknym romantycznym parku, który zostawiła dla nas Izabella z Flemingów Czartoryska. Wśród zieleni zobaczymy Pałac Czartoryskich, Domek Gotycki, świątynię Sybilli, wybudowana na wzór antycznej świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem. Zakwaterowanie w hotelu Prima. Spotkanie towarzyskie przy obiadokolacji.

 

2 Dzień - wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

Kozłówka. Zwiedzanie Pałacu Zamoyskich, zbudowanego w stylu późnego baroku, na przełomie XIX i XX wieku przez Konstantego Zamoyskiego. Wnętrza pałacowe zachowały swój układ architektoniczny, wystrój i autentyczne wyposażenie z przełomu wieków.

Lublin. Gród powstał w czasach Bolesława Chrobrego. W 1569 r. podpisano tu Unię Lubelską. Najstarsze budowle znajdują się na Wzgórzu Zamkowym – romańska cylindryczna wieża. Starówka Lubelska jest jedną z bardziej uroczych w naszym kraju – Brama Krakowska, Rynek z kamienicami wzniesionymi w 1 poł. XVII w. w tzw. charakterystycznym stylu zwanym renesansem lubelskim, zespół kościelno-klasztorny Dominikanów, plac po Farze, Brama Grodzka. Powrót do hotelu.

 

3 Dzień - wyżywienie: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Nałęczów. Unikalne miasto, które w zamyśle jego właściciela z XIX wieku miało być miastem-ogrodem. Takim się stało i takim pozostaje do dziś. Sercem Nałęczowa jest ponad 20 hektarowy Park Uzdrowiskowy, przez który przepływa rzeka Bochotniczanka, tworząc w jego centrum staw z niewielką wysepką. Znajduje się tu także Pałac Małachowskich, a ugasić pragnienie można "Nałęczowianką" w pijalni wód.

Sandomierz. Jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Uznawane także za jedno z bardziej urokliwych. Położone malowniczo na niewysokich wzgórzach, otoczone lessowymi wąwozami. Nie przytłacza wielkością, zachwyca zabytkami takimi jak: Renesansowy Ratusz, Brama Opatowska, kamieniczki, Zamek , Spichlerz, Bazylika… Powrót do miejsca zbiórki.


Przedział osób

15-19

20-24

25-29

30-34

35-39

40-44

45-49

50-57

Cena w zł/os

602

505

447

494

456

427

404

395

Rodzaj pojazdu/autokar 29 os. 49 os. 49 os. 57 os.

 

Świadczenia w cenie: transport autokarem – na pokładzie serwowane ciepłe napoje i słodkie przekąski bez ograniczeń oraz ciepły posiłek każdego dnia, opiekę z biura podróży, 2 noclegi w hotelu Prima w Puławach w pokojach 2, 3 os. Z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie: 2 śniadania w formie szwedzkiego stołu, 2 obiadokolacje serwowane, ubezpieczenie NNW.

Cena nie obejmuje: kosztu biletów wstępu i obsługi przewodników, na które trzeba dodatkowo przeznaczyć: 95 zł/os. Podana kwota obejmuje zakup biletów pełnopłatnych. Oznacza to, że po zakończeniu wycieczki zostanie oddana różnica pomiędzy kwotą wpłaconą a rzeczywistą, wynikającą z ewentualnych ulg przy ich zakupie. W Kazimierzu rejs po Wiśle, w Kozłówce Pałac Zamoyskich, w Lublinie Zamek z Kaplicą Trójcy św., w Sandomierzu - Bazylika Katedralna.

Zgłoszenia do 28.03.2018 r., przyjmuje Krystyna Janicka-Dubiel tel. 602626692 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wpłatę zaliczki należy dokonać na spotkaniu turystyki w dniu 28-go marca. Kwota zaliczki 200 zł

 
free pokerfree poker