ukash kart |
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Knurowie zaprasza Mieszkańców Knurowa do odbioru KNUROWSKIEJ KOPERTY ŻYCIA.
 
Kampania realizowana jest w ramach Koperta Życia na Śląsku i adresowana jest  przede wszystkim do osób starszych schorowanych, samotnych,  które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.
 
KNUROWSKA KOPERTA ŻYCIA to karta, w której podaje się m.in. informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Ankieta powinna być aktualizowana na bieżąco, po każdej zaistniałej zmianie dotyczącej jej treści.
 
Kopertę z nadrukiem  "Knurowska Koperta życia” wraz z wypełnioną ankietą wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się  specjalną naklejkę.  Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajduje się w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – łatwe jest do znalezienia.
Umieszczenie KOPERTY w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze.
 
Przygotowany zestaw zawiera ankietę wraz z instrukcją jej wypełnienia oraz  samoprzylepną naklejkę.
 
KNUROWSKĄ KOPERTĘ ŻYCIA” można nieodpłatnie otrzymać w siedzibie Miejskiego  Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Ks. Koziełka 2 pokój nr 6 w filii w Szczygłowicach ul. Staszica  1 i w Ośrodku Wsparcia ul. 1 Maja 45
 
free pokerfree poker