ukash kart |

Wycieczka objazdowa 2017 - program aktualny

PDF Drukuj Email

rumunia.jpg - 28.13 Kb

 

WYCIECZKA DLA KONESERÓW TURYSTYKI 
 
UKRAINA, MOŁDAWIA, NADDNIESTRZE, RUMUNIA - Program aktualny, ostateczny!
 
Termin: 03–13.07.2017r. 
 
 
Trasa: Lwów – Kamieniec Podolski – Chocim – Czerniowce – Bielce – Stare Orhei – Kiszyniów – Cricova – Tiraspol – Komrat – Tulcza – Delta Dunaju – Histria – Enisala – Konstanca – Berca – Bukareszt – Krajowa – Drobeta Turnu Severin
 
1 dzień - Wyjazd z Knurowa (5:00 przystanek autobusowy ul. Kosmonautów). Przejazd do LWOWA. Przekroczenie granicy w Korczowej. Zwiedzanie miasta: Najwyższa góra Roztocza – Wysoki Zamek – panorama miasta z Kopca Unii Lubelskiej. Greckokatolicki sobór Św. Jura, cmentarz Łyczakowskiego – miejsca spoczynku sławnych polskich pisarzy, poetów, naukowców oraz Cmentarza Orląt Lwowskich. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
2 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. C.d. zwiedzania miasta - dawne Wały Hetmańskie , obecnie Prospekt Swobody z Lwowskim Teatrem Opery i Baletu, Stare Miasto z ratuszem, Czarną Kamienicą, Katedrą Ormiańską, Katedrą Łacińską, Cerkwią Wołoską, pomnikiem Adama Mickiewicza. Po południu wyjazd ze Lwowa. Przejazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO – słynnego miasta – twierdzy, przedmurza chrześcijaństwa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 
3 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie twierdzy w KAMIEŃCU PODOLSKIM – rozsławionej w powieści Sienkiewicza Pan Wołodyjowski, Starego Miasta – Rynek Polski, Katedra św. Piotra i Pawła z minaretem. Przejazd do CHOCIMIA. Zwiedzanie malowniczo położonej nad Dniestrem twierdzy chocimskiej – miejsce dwóch słynnych bitew w 1621 i 1673 r. Przejazd do CZERNIOWIEC – stolicy północnej Bukowiny. Spacer po secesyjnym centrum miasta, teatr, Pałac Metropolitów Bukowińskich. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
4 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na granicę ukraińsko – mołdawską do BIELC – spacer po mieście – plac Niepodległości z pomnikiem księcia Stefana Wielkiego, „polski” kościół rzymskokatolicki, sobór prawosławny św. Konstantyna i Heleny. Przejazd do ORHEI VECHI – odwiedziny w prawosławnym skalnym klasztorze położonym w kanionie rzeki Reut. Obiadokolacja w gospodarstwie agroturystycznym. Przejazd do KISZYNIOWA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
5 dzień - Śniadanie. Piesze zwiedzanie centrum stolicy Republiki Mołdawskiej – KISZYNIOWA – Park Stefana Wielkiego, Parlament, Łuk Triumfalny, Sobór Narodzenia Pańskiego, Pałac Rządu. Następnie przejazd do CRICOVEJ – zwiedzanie wytwórni win i szampanów – przejazd podziemnymi korytarzami specjalną kolejką, degustacja, możliwość zakupu wybornych win w sklepie firmowym Cricova. Powrót do Kiszyniowa, przesiadka do lokalnego autokaru. Krótka wycieczka do TYRASPOLA – stolicy nieuznawanej Republiki Naddniestrzańskiej – Budynek rządowy Rady Najwyższej, Memoriał Sławy, pomnik Suworowa. Powrót do Kiszyniowa. Obiadokolacja, nocleg.
 
6 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do wchodzącej w skład Mołdawii Republiki Gagauzji, którą zamieszkują Gagauzowie – spokrewnieni z Turkami, ale wyznający prawosławie. Wizyta w KOMRACIE – stolicy republiki – spacer po centrum miasta. Zobaczymy Parlament Gagauzji, Muzeum Etnograficzne, reprezentacyjny bulwar. Przejazd do granicy mołdawsko – rumuńskiej, odprawa graniczna. Przejazd do Gałacza. Przeprawa promem przez Dunaj. Przejazd do TULCZY – miasta położonego w Delcie Dunaju. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
 
7 dzień - Śniadanie. Kilkugodzinny rejs po DELCIE DUNAJU – Rezerwat Biosfery UNESCO, jedno z najdzikszych miejsc w Europie, gdzie można obserwować ponad 100 gatunków ptaków. Piknik rybny i degustacja rumuńskiej palinki. Powrót do hotelu. Wieczorny spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 
8 dzień - Śniadanie. Przejazd do ENISALI – wizyta w malowniczo położonej bizantyjskiej i genueńskiej twierdzy. Przejazd do HISTRII – zwiedzanie stanowiska archeologicznego – ruin starożytnej greckiej kolonii, a później rzymskiego miasta. Przejazd do KONSTANCY – największego rumuńskiego portu nad Morzem Czarnym. Spacer po Starym Mieście - Wielki Meczet, pomnik Owidiusza, cerkiew prawosławna św. Piotra i Pawła, secesyjne Kasyno na nadmorskim bulwarze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
9 dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości BERCA na Wołoszczyźnie. Spacer do niezwykłych wulkanów błotnych, które na terenie Europy występują tylko w Rumunii i na Krymie. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w BUKARESZCIE. Dla chętnych wieczorny objazd autokarem Bukaresztu, obok Rumuńskiego Ateneum, Muzeum Sztuk Pięknych, Aleją Zwycięstwa. Spacer na Stare Miasto i czas w jednej z urokliwych knajpek. Powrót do hotelu metrem.
 
10 Dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Wołoszczyznę do KRAJOWEJ – stolicy Oltenii – spacer po XIX-wiecznym Śródmieściu, zwiedzanie Katedry. Przejazd nad Przełom Dunaju do DROBETA TURNU SEVERIN. Rejs łodziami po Dunaju, podczas którego można zobaczyć m.in. wykutą w skale głowę Decebala, jaskinię przepływową i nieodległy serbski brzeg rzeki. Następnie wizyta w zamku Banów Severinu – średniowiecznej fortecy nad Dunajem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w DROBECIE.
 
11 Dzień - Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze postój na Węgrzech na zakupy węgierskich specjałów i obiad(we własnym zakresie). Przyjazd do Knurowa w późnych godzinach wieczornych. 
 
CENA: 2500 zł/os.
 
Pozostałą kwotę należy wpłacić do końca maja.
 
Świadczenia w cenie: transport autokarem w opcji VIP, 10 noclegów w hotelach w pokojach 2, 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL Europa, składka na TFG.
 
W cenie nie ujęto: kosztów biletów wstępu na wymienione w programie atrakcje, opiekę przewodników miejscowych, rejsu statkiem po delcie Dunaju, przejazdu do Republiki Naddniestrzańskiej, które wynoszą 500zł/os.
 
Uwaga: Gdy uda zebrać się większą ilość osób, cena za udział zostanie obniżona!
 
Krystyna Janicka-Dubiel
 
free pokerfree poker