ukash kart |

mapa.jpg - 346.03 Kb

 
SEKCJA TURYSTYKI
 
Dziękuję Panom Krzysztofowi Wójcik i Tomaszowi Mrozik, za prezentację i wszelkie informacje dotyczące wyjazdu organizowanego przez Biuro Podróży Awentur na  Ukrainę, do Mołdawii, Rumunii i Bułgarii, podczas której przybliżymy Państwu ciekawą trasę wycieczki, która wiedzie przez nieutarte masową turystyką szlaki, i udzielimy praktycznych informacji dotyczących odwiedzanych terenów.
 
Trasa wycieczki prowadzi najpierw na Ukrainę do stolicy Galicji – Lwowa – miasta zasłużonego dla polskiej kultury, sztuki i nauki, następnie do kresowych zamków – opisywanego przez Sienkiewicza potężnego Kamieńca Podolskiego i znanego z historycznych bitew Chocimia oraz do pełnego secesyjnej , austrowęgierskiej architektury miasta Czerniowce – często nazywanego „małym Wiedniem”.
 
Z Ukrainy jedziemy na tereny historycznej Mołdawii – krainy znanej z produkowanego tam wyśmienitego wina. W Mołdawii odwiedzimy stolicę kraju – Kiszyniów, gdzie architektura gubernialnego miasta carskiej Rosji łączy się z atmosferą byłej radzieckiej republiki. Odwiedzimy skalny klasztor w Orhei Vechi, wytwórnię win i szampanów w Cricovej, oderwaną od Mołdawii Republikę Naddniestrzańską i Komrat – stolicę Gagauzji –której mieszkańcy posługują się językiem z grupy tureckiej będąc jednocześnie wyznawcami prawosławia.
 
Dalej trasa wycieczki wiedzie do Rumunii do Delty Dunaju, jednego z najmniej poznanych turystycznie terenów w Europie, gdzie Dunaj wpada do Morza Czarnego, tworząc  niezwykłą, odciętą miejscami od reszty świata krainę, która jest obszarem lęgowym ptaków z całego świata.
 
Nad Morzem Czarnym odwiedzimy miejsca, które pozostawili po sobie starożytni Grecy, Bizantyjczycy oraz handlujący na tych terenach Genueńczycy – miasto Konstanca, dawne Tomis, gdzie mieszkał poeta Owidiusz, ruiny starożytnej Histrii, fortecę w Enisali.
 
Z Rumunii jedziemy na bułgarskie wybrzeże, żeby odpocząć chwilę nad morzem, a potem znów w stronę Dunaju poznając historię Bułgarii w Madarze – gdzie znajduje się słynny skalny „Jeździec z Madary”, Szumen – z twierdzą, monumentalnym pomnikiem 1300 – lecia Bułgarii i ciekawym meczetem.
 
Dalej dotrzemy do stolicy Rumunii – Bukaresztu , żeby zobaczyć, jak wygląda wieczorem miasto zwane niegdyś „Paryżem Wschodu”
 
Z Bukaresztu jedziemy do Drobety, gdzie zobaczymy zamek rządzących niegdyś miastem węgierskich namiestników oraz przełom Dunaju – słynną zaporę Żelazne Wrota na granicy rumuńsko - serbskiej. Popływamy po tym ciekawym odcinku Dunaju, żeby zobaczyć niezwykłą jaskinię i wykuty w skale pomnik króla Daków – Decebala.
 
Z Drobety przez Węgry wracamy do Polski.
 
Zapraszamy nie tylko osoby zapisane na wycieczkę, ale również wszystkich zainteresowanych tym rejonem,  na spotkanie krajoznawcze, które z pewnością zainteresuje Państwa trasą wycieczki oraz historią, geografią i kulturą Ukrainy, Mołdawii, Rumunii czy Bułgarii oraz udzieli odpowiedzi na nasuwające się pytania.
 
Program wycieczki - Menu Witryny - Aktualności i Ogłoszenia
 
Krystyna Janicka-Dubiel
 
free pokerfree poker