Projekt „Międzygminna integracja seniorów z udziałem m. in. studentów KUTW” współfinansowany ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów.

Realizator: Knurowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w terminie 14.06.2022- 09.09 2022r. Działania w ramach tego projektu:

1. Udział grupy teatralnej w Przeglądzie Twórczości Senioralnej „ Silver Scena” w Bielsku Białej z prezentacją sztuki teatralnej „ Mały Książe”.

2.Udział grupy naszych studentów w spotkaniu „Silver Run” w Ożarowicach.

3. Międzygminny piknik dla seniorów Knurowa, Gierałtowic, Pilchowic, Sośnicowic. W programie przewidujemy zlot rowerzystów, grup Nordic Walking, występy artystyczne grupy śpiewaczej i tańca liniowego, konkursy i wspólny śpiew. Przewidywany termin pikniku 07.09.2022r.w godz. 15.00-19.00 na kąpielisku „ Leśne Zacisze” w Knurowie.

4. Promocja wolontariatu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach tego projektu.

 

Podsumowanie zadania „ Międzygminna integracja seniorów z udziałem m.in. studentów KUTW.

W ramach zadania zrealizowano następujące działania:

1. Udział 20- osobowej grupy teatralnej naszego Uniwersytetu w Przeglądzie Twórczości Senioralnej „Silver Scena” w trakcie Silesii w dniach 13-15 czerwca 2022r. z prezentacją sztuki teatralnej „Mały Książe” w Bielsku -Biała w Dębowcu

2. Udział grupy naszych seniorów „ Silver Run” w Ożarowicach w dniu 25 czerwca 2022r. Impreza Silver Run 2022 w Ożarowicach to aktywność i integracja seniorów z udziałem 600 uczestników z całego województwa śląskiego w tym 50 uczestników studentów KUTW.

3. Organizacja pikniku międzygminnego dla seniorów Knurowa, Gierałtowic i Pilchowic w dniu 7 września 2022r. na terenie Kąpieliska „ Leśne Zacisze”. Program pikniku obejmował : spacer Nordic Walking na trasie 4 km z rozdaniem medali, występy grupy teatralnej, tańca liniowego, zawody sportowe z nagrodami zabawę z muzyką i piosenką biesiadną oraz catering. Był również czas na relaks na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy pikniku bardzo dobrze się bawili a potwierdzeniem ich aktywności były złote medale, statuetki oraz nagrody w ramach zawodów sportowych

4. W działaniach projektowych pracowało 4 wolontariuszy, z którymi zawarto porozumienia wolontariackie wraz z kartą ewidencji czasu pracy wolontariusza.