UTW
Kategoria:

Projekt: „Zdrowie, moda i uroda„ jest współfinansowany ze środków Gminy Knurów

Zapraszamy na warsztaty i prelekcje dla seniorów z Knurowa. Tematem spotkań będzie między innymi:

-Jestem spełniona…

-Modna i stylowa..

-Tanczę bo chce

Termin realizacji: X-XII 2022

Zapraszamy serdecznie

UTW
Kategoria:

 

Sekcja sportowo-rekreacyjna -- Nordic walking

 

Prowadzaca; Ilona Pach

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijkami. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu w wygórowanej cenie, odpowiednio przystosowanego terenu, czy innych czynników. Uprawiać go może prawie każdy. Niezbędna jest natomiast odpowiednia technika, która stanowi podstawę, by z bezpieczny sposób cieszyć się licznymi jego zaletami .

Nordic walking cieszy się dużym zainteresowaniem u osób w różnym przedziale wiekowym – również tych starszych i chociaż wydaje się prostą formą aktywności, by przyniosła pożądane efekty, wymaga dokładności i nieco praktyki. Sam nordic walking może być nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, czy na zrzucenie niechcianych kilogramów, ale także na rehabilitację oraz odciążenie stawów.

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania naszej sekcji w środy od godz . 10 00 na parkingu przy kompleksie Kąpielisko „Leśne Zacisze”. Knurów, ul. Niepodległości 109.

UTW
Kategoria:

 

Chór - Prowadząca p Stefania Stefaniak

 

. . . . Chór KUTW już się kształtuje i Pani Stefania chętnych oczekuje ..

Od 14 marca 2022 r. rozpoczął działalność nasz uniwersytecki chór , tworzą go osoby w różnym wieku, których łączy pasja do śpiewania. W swoim repertuarze będą pieśni patriotyczne, przeboje z dawnych lat, utwory klasyczne, kolędy ale również utwory  muzyki rozrywkowej. Zespół tworzą amatorzy, osoby posiadające pasję do muzyki i śpiewu.

Spotykają się na cotygodniowych próbach tj w poniedziałki o godz 12 00 w Klubie Lokatorek w Knurowie ul . Kapelanów Wojskowych 2 W każdej chwili można dołączyć do chóru. Wystarczy przyjść w poniedziałek na zajęcia. Szczególne zaproszenie dla głosów męskich.

 

 

 

UTW
Kategoria:

Sekcja spotkanie z kulturą -- prowadzący: Ewa Jurczyga i Zbigniew Berszakiewicz

Zapraszamy do teatru
Zapisy chętnych w Sekretariacie w czasie dyżurów  tj Środa 16.00 - 18.00 oraz w czwartek 10.00 - 12.00.

KWARTET - 50 LECIE SPEKTAKLU - RUDA ŚLĄSKA

 

Data i godzina:
sobota, 01 października 2022
godz. 17:00

 

Gdzie:
Dom Kultury Bielszowice
Ruda Śląska, E.Kokota 170
Od 90-150 zł    ZNAJDŹ BILETY ( 82 ):

Wykonawca:
Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
Kategoria    Kwartet

 

OPIS WYDARZENIA
Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej.
Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia
się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana  do występu.
Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!
Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.
Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski,
Tomasz Karolak
Czas trwania: 70 min