Miejskie gimnazjum nr.2,
Stefana Batorego 7 Sala Nr.2

Tłumy na zajęciach ćwiczą szpagaty, skłony i przysiady, tak chętnie, że konieczne są potem odkwaszajęce okłady. Ona na ćwiczących życzliwie i uważnie ciągle zerka, to Ania Urzędnik - gimnastyki liderka.

Gimnastyka ogólousprawniająca prowadzona jest od roku akademickiego 2011/2012 prze magister rehabilitacjiruchowe Annę Urzędnik. Zajęcia odbuwają się raz w tygodniu na sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum nr 2. Os samego początku cieszą się one dużą popularnością wśród słuchaczek UTW. Celem tych zajęć jest utrzymanie całego organizmu w jak najlepszej kondycji fizycznej. Zajęcia polegają na zaangażowaniu wszystkich grup mięśniowych, poprzez ćwiczenia rozciągające, kompensacyjne i izometryczne.

Dzięki tym ćwiczeniom organizm przyzwyczaja się do wysiłku, łatwiej jest nam wtedy łatwiej poruszać się i wykonywać codzienne czynności. Regularne ćwiczenia pozwalają stracić na wadze zbędne kilogramy, poprawić elastyczność, gibkość i wydolność organizmu.Zwiększ się wydolność ikładu oddechowego i krwionośnego.

Jednym słowem RUCH TO ZDROWIE!