Miejskie gimnazjum nr.2,
Stefana Batorego 7 Sala Nr.2

Koło teatralne w UTW współtworzyła, i sztuką studentów niejednokrotnie raczyła.

Chociaż to historycznie wykształcona głowa, to aktorski dryg też ma Marysia Szreterowa.

Grupa "Utewuś" została utworzona w listopadzie 2013 roku z inicjatywy Ewy Bety i pod jej kierunkiem działała do czerwca 2016 roku. Do grupy należeli: Ewa Beta, Kornelia Matysik, Gerd Matysik, Gabriela Kobiołka, Piotr Kobiołka, Wanda Jancewicz, Irena Zelek, Helena Koman i Maria Szreter. Programy sceniczne zaprezentowane w tym okresie to: Jasełka 2014 pt. "Trzej królowie z Polski", Jasełka 2015 pt. "Trzej Królowie obradują", "Wieczór śląski na wesoło", "Twórczość Emilii Michalskiej, poetki z Prucnej", "Opowiedz mi o Karoly" z okazji beatyfikacji Jana Pawła II oraz "Tych troje i krziwo  łoś" i "Barwy jesieni" wystawiona w I Powiatowym Przeglądzie Twórczości Seniorów i w klubie "Gama" w Knurowie dla UTW. 

Na zaproszenie działkowców z Leszczyngościnnie zaprezentowany był program "Wieczór śląski na wesoło". W II Przegladzie Twórczości Seniorów grupa zaprezentowała program opracowany przez Kornelię Matysik pt. "Moje korzenie". Od stycznia 2015 r.współpracuje z grupą śpiewaczą "Tamburyn", którą kieruje Monika Bukowińska.

W roku akademickim 20116/2017 grupa "Utewuś" pod kierunkiem Marii Szreter, Czytelnictwo dla staje się grupą literacko-czytelniczą współpracującą z Miejską Biblioteką Publiczną w Knurowie.

Realizuje projekt: Czytelnictwo dla dzieci młodszych i starszych pt. "Poczytaj mi babciu" oraz spotkania z miejscowymi twórcami i ludżmi z pasją. Zaprezentowała między innymi program "Szymborska jakiej nie znamy w wykonaniu Marii Szreter, Heleny Koman i Ireny Bartoszek. Spotkaniom towarzyszyły wystawy artystyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi kultury.