Miejskie gimnazjum nr.2,
Stefana Batorego 7 Sala Nr.2

Strona w budowie

Chce nam koniecznie pokazać cztery strony Świata, dlatego organizacyjnie za tym biega a nawet lata. A Jej perfekcja i pomysły dają świetne wyniki, to oczywiście lider turystyki - Krystyna Janicka-Dubiel 

Sekcja Turystyki, jak sama nazwa mówi zajmuje się organizowaniem wyjazdów aby zainteresować dosyć sporą grupę osób, ciekawą ofertą, która najlepiej odpowidałaby na ich potrzeby. Pierwszymi organizatorami byli Panowie Ryszard Rzepa i Zbigniew Berszakiewicz, a od kilku lat Krystyna Janicka-Dubiel.

Turystyka jest zjawiskiem o bogatej i różnorodnej treści. Biorąc pod uwagę jesj aspekty społeczne ma ogromne znaczenie jako forma odpoczynku, relaksu, poznania, zdobywania wiedzy, regeneracji sił fizycznych, a co najważniejsze przycynia się do integracji naszej "studenckiej" społeczności. poprzez turystykę poznajemy świat, przyrodę, ludzi i kulturę.

Zwiedziliśmy wiele miast i poznaliśmy ich zabytki, między innymi: Kraków, Wrocław, Brzeg, Moszną, Sandomierz, Zamość, Łańcut, Pszczynę, Łódż, Warszawę, Zakopane, Malbork, a z zagranicznych: Wiedeń, Drezno, Miśnię, Budapeszt.

Oprócz poznawania miast były wycieczki tematyczne, np. jarmarki świąteczne ww Wrocławiu, Krakowie, Wiedniu i Budapeszcie. Ogrody w Goczałkowicach, Wojsławicach, Wrocławiu, Ołomuńcu. kongres Kobiet w Warszawie i zwidzanie Sejmu. Muzea,Śląskie Muzeum w Katowicach i Muzeum powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Od kilku lat organizowane są wycieczki zagraniczne - objazdowe: Litwa, Łotwa, Estonia i Petersburg; Rumunia; Ukraina, Rumunia, Bułgaria i Mołdawia.